Poslední šance vidět Kabát na živo v tomto roce bude asi 23. 11. od 20:00 na TV Nova v přímém přenosu pořadu Český Slavík 2013 (bacha, Kabát to tzv. otvírá, tak by měl být hned na začátku), a 12. 12. se kapela zúčastní benefičního koncertu pro nadaci Kapka Naděje v O2 Aréně.

Slavíkovi jsme, co se hraní týče, docela dlouho odolávali, ale tým kolem režiséra a „iluzionisty“ Pepe Majeského nám už na Hlase Česko-Slovenska vytvořil nadstandardní podmínky, a my byli opravdu spokojení, že si to s tímto týmem 23. Listopadu střihneme klidně znovu. Budeme asi fárat pod zem…

V prosinci se pak uskuteční již avízovaný benefiční koncert pro Kapku. Budeme sice hrát jen pět věcí, jako všichni ostatní účinkující, ale očekáváme, že to bude moc fajn. Čas od času stojí za to se zastavit, a rozhlédnout se kolem sebe… na co člověk soustavně nadává, co ho rozčiluje, a co považuje za problémy… Když budeme pozorní, a vnímaví, tak nám asi brzy dojde, že jsme vlastně úplně v pohodě, a že nám obrazotvorně a pěkně expresivně „hovno schází“. Je faktem, že nejde spasit vše, a že ani nejde vše změnit… že se každý den dějí nezvratné křivdy, a člověk na to už vlastně jen tupě zírá, a je i tak trochu rád, že to nebyl právě on, koho to či ono potkalo… Dost ale filozofování! Přijděte! Nejen, že to bude asi opravdu pohodová akce, ale ono to ještě jako přidaná hodnota pomáhá! A pomáhá to na opravdu důležitém místě!

Ne proto, že je advent, ne proto, že máme v čele státu hlavně egoisty, kteří na nás, a na naše problémy serou, a v důsledku jejich „nekonání“ každý den vzniká nová sbírka na to či ono, která v podstatě supluje nefunkční stát… ale proto, že jsme si jisti, že z toho budeme mít všichni oprávněně dobrý pocit, a půjde se nám možná lépe ten den spát. Ty děcka za to fakt stojí!

Jediná ale zásadní vychytávka tohoto benefičního koncertu je ta, že partnery tohoto koncertu jsou společnosti Samsung, a ASEKOL. Ty vymyslely, že s ohledem na to, že řeší i recyklaci mobilních telefonů, za každý odevzdaný starý mobilní telefon (mimochodem… jakýkoli, a jakkoli starý, i nefunkční !!!), dostane dotyčný volnou vstupenku na tento večer, a za každých 200 odevzdaných telefonů, poputuje jeden nový někam v rámci nadace, kde ho potřebují!

To je výzva, přátelé…?!