My jsme se po letech opět vydali na letní festivaly. Má to své neopakovatelné kouzlo. Venku je teplo, lidi se chtějí bavit, popíjejí drinky a hlavně pivo, které k festivalům asi neodmyslitelně patří. Je-li počasí v pohodě, dá se ležet na trávě, a čekat na svého oblíbeného interpreta někde v areálu konání festivalu.

My už za sebou máme tři fesťáky. Začali jsme zhurta v Praze, kde jsme doplnili dvojici světově proslulých kapel Motley Crue a Def Leppard. Bylo to v rámci Prague Rocks v Letňanech, a bylo to fajn. Parádní velká střecha, velkolepá nálož zvuku, a vše odpovídající významu a rozsahu tohoto festivalu. Bohužel to byl takový cvrkot, že jsme si ani nestihli udělat na památku nějaké společné foto s těmito matadory z 80‘ let. Ale co už… Pak jsme si vrzli pravý opak v Humpolci, kde je to na náměstí, a moc lidí se tam popravdě nevejde. Ale akce je to fajn, a má to slušnou tradici. No a minulý víkend jsme hráli na akci Topfest Slovakia 2023 v Abrahámu na Slovensku. Tam to celé dostalo trochu na prdel počasím. Pořád foukalo, a v pátek se kvůli tomu ani neodehrálo vše, tak jak mělo. I my jsme z důvodu povětrnostních podmínek nemohli v sobotu použít připravené pyro. Tak snad příště…

A příště je to na festivalové tour Hrady.CZ, která začíná na Točníku. Tam snad bude počasí nakloněno nejen nám, ale i ostatním účinkujícím, fanouškům a pořádně si to tam spolu užijeme. Takže… termíny máte v kategorii KONCERTY, a dá-li bůh, strana a vláda, jak se kdysi říkalo, tak se spolu někde v létě potkáme, a patřičně si to užijeme. Mějte hezké léto, a jak Josef říkává na konci koncertu „žijte v pohodě“.

Fotografie: N.Bernard