Tak…, sice nám to trvalo (konec konců jako vždy vše, že…:-), ale dokončili jsme úpravy na záznamu koncertu Kabátu z jara tohoto roku z O2 Arény v Praze – Turné Banditi di Praga 2011!

Po zralé úvaze (to zní dobře, ne… tak nějak až intelektuálně..) jsme se rozhodli zopakovat model koncertu z Vypichu, a máme pro Vás připravené 2DVD, 2CD a Limitovanou Edici (jako již obvykle – 2DVD, 2CD, kniha z fotkami a A2 plakát v „luxusní“ krabici). Nic z koncertu jsme nemuseli vystřihávat, protože je to celé (samozřejmě díky Vám, kteří jste přišli, a vytvořili tu báječnou atmosféru) mazec!

Nejsme již schopni, a ani by to nebylo moudré, chrlit nová řadová CD, tak pro ty, kteří mají rádi Kabát, a kteří na toto Turné dorazili je to připomenutí si – tudíž na památku, a pro ty, co to neviděli, tak ukázka toho, o co přišli, a proč by příště rozhodně neměli chybět!

Doporučené MC jsou 299,-Kč za CD, 399,-Kč za DVD a 999,-Kč za Limit Edici. Jsou to v podstatě ceny jako minule, což není ani zanedbatelné, ale ani nedostupné. Jsou to jen doporučené ceny, a obchodníci si s nimi mohou částečně hýbat sami. Může se to tudíž někde dát koupit levněji, a někde to bohužel mohou mít dražší. Šroubovat cenu nahoru z naší strany není proč, páč je to tak trochu i poděkování všem našim fanouškům za skvělé Turné 2011, a zatím stále neutuchající podporu, kterou od Vás cítíme! Mimochodem… když si dá člověk do kontextu, že lístek do kina dnes stojí cca 170Kč… myslíme si, že to není loupení. Při srovnatelných pořizovacích nákladech s jakoukoli rockovou hvězdou v Evropě, které Kabát zaplatil (při jím požadované kvalitě) za záznam a následné zpracování, se při počtu prodejů hudebních nosičů v ČR (nejdál dosáhneme na Slovensko – a zároveň už ale nikam jinam) v podstatě zvažuje, jak to do budoucna vůbec dělat, když prodeje hudebních nosičů padají ročně o cca 30% …

Koncert se po vzoru Vypichu opět točil ve Full HD 1920x1080pix (což je pěkná pakárna na postprodukci, ale stojí to obrazově fakt za to) což je vidět na DVD, byť se snižuje rozlišení. Výroba BluRay Disku je bohužel mimo ČR, a tak je to na „velmi dlouhý loket“. Asi ho „vypotíme“ a spojíme s nějakým dalším video produktem. Na prodejní místa by se měly nosiče distribuovat cca po 7.listopadu (Bontonland, Tesco, kamenné krámy s CD, atd…).

Všem Vám poděkovat osobně nemůžeme, tak třeba to někdo najde pod stromečkem, a zpříjemní mu to vánoční lenošení!

Buďte na sebe kurva hodní, a brzy na slyšenou nebo na viděnou!