Tak přátelé drazí… asi Vás nijak nepotěšíme, ale slibované DVD Corrida 2007, které je záznamem koncertu z Prahy a dokumentem ze stejnojmenného turné, které proběhlo na jaře tohoto roku, bohužel do konce roku nebude!

Ne, že by jsme se na to vykašlali, a řekli si „no a co, až to bude, tak to bude…“. DVD je v podstatě hotové, ale… s obsahem a kvalitou je to na stejno s posledním DVD Dole v Dole 2004. A to se nám nelíbí! To je málo! Máme natočeno mraky materiálu do dokumentu, které jsme s ohledem na čas a hlavně jejich množství nepoužily, a hodláme to změnit. Menu je príma, ale kdo si kupuje aktuální hudební DVD aktuálních kapel ze světa, ten by byl asi zklamán. No a v neposlední řadě chceme připravit, a makáme na tom, jako bonbónky pro „fajnšmekry“ Limited Editions v počtu 1000ks. Jako experiment v řádu stovek ks nosičů chceme „překlopit“ toto DVD i na nosiče s vyšší kapacitou dat a větším průtokem dat, což bude buďto HD nebo BlueRay. Nemáme sice záznam v rozlišení HD, ale máme nadstandardní XD Cam ve formátu 16:9, a chceme vám i nabídnout oba plnohodnotné zvukové formáty DTS 5.1 a PCM Stereo. Klasické DVD s ohledem na svou kapacitu nemůže obsahovat vše v plné kvalitě! Obraz se musí komprimovat, a zvuk může být v plné kvalitě pouze jeden! Tak že buďto plnohodnotné 5.1 nebo plnohodnotné Stereo! Tak to je, a s tím nic nenaděláme! Právě proto chceme použít i možnosti nových dvou formátů, a je to bez kompromisu!

Kdy přesně to bude celé hotové ještě nevíme, ale tutovka je během roku 2008! Doufáme, že Vás to natolik nenaštve, aby jste na nás zanevřeli. Není to teď tak připravené, abychom to mohli okamžitě vydat, byli jsme s kvalitou spokojeni, a neměli jsme z toho týden po vydání „depréééze“! Věřte, že nás to také netěší, ale slibujeme, že to bude stát za to !!!

Foto: Fr.Ortmann