KABÁT 2019 – PO ČERTECH VELKÝ TURNÉ

PRAHA, BRNO, OSTRAVA, TEPLICE, PLZEŇ

Omlouváme se za zdánlivé „mlčení“, ale dodnes nebylo jasné, jestli se vše podaří, tak, jak jsme si představovali, byť jsme na tom dělali s dostatečným předstihem.

Příští rok slavíme 30.let ve stejné sestavě. Již dvakrát jsme „kulatiny“ slavili na Vypichu. Rozhodli jsme se pro změnu… Vypich pro nás byl, a navždy zůstane, nezapomenutelným zážitkem. Fakt jsme si to užili, a byl to pro nás takový splněný sen. Když jsme jako kluci zírali na VHS kazetách na koncerty velkých světových kapel, chtěli to zažít také. Nicméně… Vypich má své kouzlo, přednosti, ale i své nevýhody. Prostor je velmi úzký, a tak při počtu lidí, kteří tam byli, se musí natáhnout prostor pro fanoušky až nesmyslně do dálky. Zároveň chápeme, že ne každý si může zařídit volno zrovna na tento jeden jediný den.

Hledali jsme tedy jakýsi kompromis. Aby to bylo jiné, a zároveň dostatečně atraktivní. Koncert nebude jen jeden, ale bude jich pět. V každém městě jsme hledali to aktuálně nejatraktivnější místo, a myslíme si, že se to povedlo. V Praze je to Eden. V Brně jsme se dohodli se Zbrojovkou, a je to premiéra tohoto stadionu. V Ostravě je Vítkovický stadion bohužel vázán dotacemi na konání zatím pouze sportovních klání, ale Dolní Vítkovice jsou v Ostravě klasika. Zajistili jsme mobilní tribuny, aby i zde ten, kdo chce, nebo musí sedět, měl stejnou možnost, jako v ostatních městech. Teplice, kde jsme „domácí“ je to jasné, a v Plzni jsme vybrali pro Plzeňáky a okolí legendární Lochotín.

S ohledem na fotbalovou ligu, a plno dalších aspektů, jsou čtyři koncerty v červnu, a v námi zaslíbeném září je ještě jeden. Bude to i taková poslední možnost pro ty, kteří by to v červnu z nějakých objektivních důvodů nemohli absolvovat, a nechceme se motat do termínů festivalů. Už tak to nemají mnohde lehké… s ohledem na dotované městské slavnosti, pivní slavnosti, vinobraní, pivobraní, limobraní, koksobraní, agrokempy, a kdo ví co ještě…

  • 01.06.2019 – BRNO – Fotbalový stadion FC Zbrojovka Brno
  • 08.06.2019 – OSTRAVA – Oblast Dolní Vítkovice
  • 15.06.2019 – TEPLICE – Fotbalový stadion FK Teplice
  • 22.06.2019 – PRAHA – Fotbalový stadion – Eden Aréna Praha
  • 14.09.2019 – PLZEŇ – Amfiteátr Lochotín

Vstupenky by měly být v prodeji od začátku listopadu. Vše je připravené, a my Vám budeme „servírovat“ detaily postupně nejen zde na webu. Kdo chce mít jistotu, že mu nic neunikne, může se na našem webu, pakliže už tak neučinil, zaregistrovat. Budete tak mailem informován o každých novinkách ihned, jak je sem umístíme. Sledujte i náš oficiální Facebook.