Nebojte se, neděste se… Kabát se nezbláznil, a nesoutěží opět v českém finále této soutěže! 🙂 Kabát loni splnil svůj závazek na 200%, a přes původní plán, zúčastnit se, být vidět a přitáhnout diváky k tomuto „prvnímu“ národnímu finále v novodobých dějinách ČR, … využít možnost se prezentovat v ryze „hudebním“ tv pořadu ( a že fakt „nejsou“ popř. „došli“ :-)) vyhrál, a postoupil do Finska.

Zde, jak jistě víte neuspěl, ale zkušenost to byla k nezaplacení. To není cynismus s ohledem na výsledek…, je to až neuvěřitelné a pro našince těžko představitelné, co je to za šrumec, když se chystá hudební přímý přenos „s hudbou částečně na živo“ pro desítky milionů diváků! Viděli jsme toho už za těch pár let existence Kabátu hodně, ale těžko se to dá s něčím srovnat! Ne fakt… myslíme si, že tato soutěž má za poslaní umožnit mladým a talentovaným interpretům vstup do velkého ( v tomto případě celoevropského) světa „show businessu“! Kabát tento předpoklad už od počátku tak nějak nesplňoval… :-).

Doufáme, že to v sobotu vyhraje právě takový interpret, který zapadá do těchto kritérií a držíme mu palce. Kapela, byť v „dietní“sestavě ( Josef a Oťas ) předá hlavní cenu vítězi tohoto finále, které můžete sledovat od 20:00hod na ČT1.

kabat

Kabát – Malá Dáma – Praha – Veletržní palác