Jak asi většina z Vás zaznamenala, 7. května v podvečer, se Kabát zapojil do vcelku „odvážného“ projektu, živák Rádia Impuls. Odvážného proto, páč je to prostě živák, kde není šance nic opravit, předělat, … prostě živé hraní, a ne pro pár tisíc lidí. Plno kapel se dnes opírá o vychytávky ve studiích, a nejen ve studiích, které dokážou neuvěřitelnééé věci! 😊

Tak jsme si to „lajsli“, a protože jsme si to chtěli udělat složitější, vymysleli jsme si, že to dáme na střeše. Nápad nám přišel po vzoru třeba legendárního vystoupení Beatles, nebo U2, velmi atraktivní, ale jak se to blížilo, došlo nám, kolik problémů jsme si tím sami na sebe vlastně upletli. Jaká střecha, co když bude pršet, jak dostaneme veškerou techniku na vybranou střechu, atd. Nakonec se vybrala střecha Diamond Point v těsné blízkosti pražské magistrály (Wilsonova ulice).

Techniku jsme tam dostali po schodech a pomocí výtahů, veškeré el. energie a signál do přenosového vozu jsme táhli přes třicet metrů po fasádě. Předpověď počasí sice stála za h…, ale nakonec pršelo jen kolem poledne, a koncert tak proběhl naprosto v klidu. S ohledem na maximální povolené zatížení střechy, a její plochu, byla velmi omezená i kapacita pro diváky. Polovinu jsme rozdali mezi fan klub, a druhou polovinu rozdělilo Rádio Impuls.

Bylo nám líto tento ojedinělý, a svým způsobem výjimečný počin, nezaznamenat i obrazově. Byť se tam vešli jen čtyři kamery, natočili jsme to a sestříhali. Až na těch pár výjimek přímo na střeše to nikdo neviděl, a tak Vám to společně s Rádiem Impuls přinášíme tady a teď. Je to syrové, a je to autentické. Myslíme si, že i když to není naše běžná show, má to neopakovatelnou atmosféru, která je umocněna právě místem, kde se to konalo. Přejeme Vám „plnotučný kulturní zážitek“, a jak Josef na konci koncertů rád podotýká: Užívejte léta a buďte v pohodě!

P.S. Koncert pro děti 26. 9. 2019 O2universum (DEJME DĚTEM ŠANCI) je v podstatě téměř vyprodaný, ale je tam ještě pár míst, tak kdo má zájem, a má chuť i podpořit dobrou věc… VSTUPENKY ZDE!