Turné 2004 – Dole v Dole považujeme tímto za ukončené. Bylo to pro nás pro všechny neuvěřitelně příjemné období, které se datuje v přípravách již od listopadu 2003. Na přípravě turné se podílely desítky jedinců před turné a stovky v průběhu turné!

Chtěli by jsme touto cestou poděkovat všem promotérům koncertů, jejich realizačním týmům, a všem těm i v den koncertu neviditelným“ subjektům, které se podíleli na přípravě a organizaci jednotlivých koncertů. Je to pro normálního návštěvníka koncertu jen těžko představitelné množství v důsledku perfektně odvedené práce. Všem jim za to patří velké díky!! Byly skvělí a byla radost s nimi spolupracovat! Ještě jednou Díky!

A realizační team turné? To je kapitola sama pro sebe. Na klidném a bezvadném průběhu turné se v důsledku podílelo více jak 70 osob! Zdá se Vám to přehnané? Nám se tomu na začátku turné také nechtělo věřit, ale je to fakt. Aby jste si mohli udělat obrázek, přikládáme fotografii z Havlíčkova Brodu, kde jsme se pokusili alespoň na fotografii zaznamenat část teamu Turné 2004 vč. kapely a hostů.


Zřejmě nejmladší fanoušek Kabátu
notně unaven zvukovou zkouškou

Asi největší radost máme všichni z toho, že i přes nepřízeň počasí přišlo tolik Čechů na ryze českou kapelu! Některé odborné časopisy a jiná periodika sice Kabátu moc nakloněni nejsou, nebyly a nebudou, ale na ty se můžeme všichni zvysoka víte co?! Je spíše komické v kontextu průběhu turné se dočíst, že fanoušci Kabátu jsou v podstatě primitivové, kteří jsou ochotni (navíc za peníze) naslouchat bezduché muzice s bezduchými, místy až stupidními texty. Že Kabát patří spíše do sokoloven na tancovačku. Jsme ale „údajně“ demokratický stát, a tudíž si každý může říkat co chce a kde chce! Na druhou stranu, kritika, je li věcná, je žádoucí. My všem těmto „objektivním“ kritikům přejeme o to více inteligentní muziky s inteligentními (lehce intelektuálními) texty! Náš názor na tuto problematiku je asi takový: Snaha novináře, který tvorbu Kabátu předem nesnáší, napsat objektivní kritiku je spíše zoufalství, než chvály hodný počin. A když se k tomu ještě tu a tam člověk dozví, co pěkného o nás píše bulvár, držku by jsme si urvali! Snaha těchto „zoufalců“ vyšťourat ze zákulisí jakoukoli senzaci, aby se národ „pobavil“, je spíše politování hodná! Chudák (nebo chudinka?) tipu (bor) – tj. zkratka jednoho takového „kumštýře“ z Blesku – že to v kapele skřípe, že se Josef musel nedobrovolně odebrat do Prahy, a že se Tomáš s Milanem nad ránem odebrali „znechuceni do Teplic vlakem??? To je pouze šílený blábol chudáka, který si navíc jistě sám o sobě myslí, že je novinář! Není! Je to opravdu chudák a my se proto na něj ani nezlobíme. Je nám ho líto! Jak říkávala moje babička: Každý se musí nějak živit! A někdo se holt blbě učil! V podstatě jsme se domluvili, že „dotočnou“ turné uspořádáme s odstupem po skončení turné v klidu a pohodě někdy na začátku prázdnin! Je to logické, protože si chceme všichni v klidu pokecat a možná i vypít pár skleniček něčeho dobrého, a to v průběhu balení techniky po koncertě prostě nejde! A ta cesta vlakem? Již minimálně tři roky posloucháme od Milana s Tomášem, že by jednou chtěli zažít tu „hlínu“, jet domů z turné vlakem! No a letos to dotáhli do zdárného konce! Vzali si s sebou do vlaku dvě basy piv a tradáá na Prahu a pak na Ústí! Jen to nějak nedocenili s finanční hotovostí, a v důsledku toho byli nuceni po zaplacení rychlíkového příplatku „somrovat“ cigára od průvodčího! Upřímně řečeno, všichni jsme jim již druhý den záviděli a závidět budeme asi navždy!