Přátelé… máme plno nových zpráv a doufáme, že na konci převládne radost nad zklamáním. Řešíme, a zdaleka nejen my, co s koncerty, které se stále nedají realizovat, a výhledově se k tomu jen velmi pomalu blížíme. Podle aktuálních informací nebude možné na podzim realizovat naše již jednou přeložené turné… A my jsme si už dva roky nevrzli… Takže? Musíme přeložit Turné plánované původně na rok 2020 až na rok 2022. A co teď? Budeme další rok čekat?

Tak jsme se vrátili k dávné myšlence, jak se jednoho dne vydat na kapacitně omezené turné a zamířit i mimo osvědčená místa do měst, kde jsme buďto nikdy, nebo desítky let nehráli.

Nejprve detailně ta dle nás asi méně radostná zpráva, a to pochopitelně nejen pro vás, ale i pro nás…

Kabát Turné 2020, aktuálně 2021, se nedá tento rok na podzim odjet. Tudíž se celý projekt přesouvá na podzim 2022, a všechny již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Aktuálně dáváme dohromady náhradní termíny. Jaro jsme zavrhli, protože nevěříme vládním opatřením, je tam play off extraligy a zároveň se pořadatelé dalších akcí zoufale snaží na jaro přeložit své již několikrát zrušené koncerty. V našem případě je to nerealizovatelné, protože překládáme 21 koncertů, průměrně 6 cenových kategorií, a to je bohužel vše úplně jinak. My to musíme odjet v kuse bez velkých pauz, a to aktuálně nelze z výše uvedených důvodů. Nové termíny,  předpokládáme, budou zveřejněny do konce listopadu 2021.

Proč to celé? Úřady nám na úrovni ministerstev a hlavní hygieny slibují na podzim maximálně 80% zkolaudované kapacity na sezení. Nezbývá než Turné 360° posunout opět o rok. Nechceme ho celé rušit z plna důvodů. Je to celé připravené, máme hotový design, připravenou světelnou show atd. I tak bychom naplánovali turné na podzim 2022 ve stejném rozsahu, jako toto již hotové, a tak to celé nedává smysl. Mělo to být stejně k nové desce a ta bude do konce roku, tak nám to celé dává smysl. Nemůžeme tuto situaci nikterak ovlivnit a jsme stejně jako vy odkázáni na rozhodnutí našich vysoce sofistikovaných a geniálních ministrů a jejich ještě geniálnějších nikoliv odborných poradců, ale marketérů, kteří mají zamotanou hlavu z blížících se voleb do sněmovny. Kultura a sport jsou prostě jednoduchý terč na vytváření dojmu, hlavně pro potencionální voliče vyšších ročníků narození, že vláda něco koná (opomeneme-li lukrativní nákupy ochranných pomůcek a testů) pro ochranu zdraví. Konec konců, co jsme si zvolili, to máme…

Teď, alespoň doufáme, snad ta lepší zpráva…

S ohledem na výše uvedená fakta jsme se na poslední chvíli rozhodli, že připravíme v rámci aktuálních možností open air turné Cirkus Kabát 2021. Prostě nás to vše už opravdu sere a chceme hrát a potkat se s vámi! Naplánovali jsme na Kabát neuvěřitelných 27 měst! Je to celé koncipované do regulérního cirkusového šapitó, které ale oproti běžnému cirkusu nebude mít boční plachty, a tak je v podstatě celé otevřené. Nejen že se nám to líbí vizuálně, ale i v případě nepřízně počasí to umožní divákům nestát na dešti. Zároveň může člověk stát i mimo samotné šapitó, vesele si popíjet pivko a kouřit, a zároveň vše skvěle vidí a slyší!

Z důvodů neschopnosti včas s předstihem nám dát jasné noty, co a jak můžeme v létě provozovat, je kapacita rozdělena na dvě poloviny, LEVÁ a PRAVÁ polovina šapitó (v případě, že vrchnost dovolí, tak se to vše sleje do jednoho kotle), přičemž je kapacita omezena na celkových 1000 osob (500 + 500). Není to na Kabát běžná kapacita, ale je pravdou, že již několik let mluvíme o něčem jako „klubovém turné“, tam by však nešlo dodržet jednotný design. Tady to bude ve všech městech naprosto identické a myslíme si, že to bude mít neopakovatelnou atmosféru.

Veškeré vstupenky jsou/budou pouze v síti

Ticketportal

Vstupenky se začnou prodávat

1.6.2021

V každém jednom městě je vždy jednotné vstupné. Není žádné sezení, žádné lepší a horší místo. Všechna místa jsou si rovna (to jak hláška od Marxe, co?). Kdo kdy přijde, tam holt bude. Mělo by být všude v rámci tohoto areálu k dispozici občerstvení, jako je pivo, nealko, míchané nápoje atd. A bude exkluzivní merč (trika atd.) vyrobený speciálně k tomuto projektu a který se bude prodávat výhradně na tomto turné.

Je to asi s ohledem na současný stav nutné, a tak jen chceme všem slíbit, že došlo-li by na rušení koncertů, což si nedovedeme představit a je to v podstatě nepravděpodobné, ale přesto… pochopitelně by vám bylo vráceno vstupné v plné hodnotě 100 %!

Doufáme, že to vše, tak jak jsme to zde popsali, pochopíte a dáte nám za pravdu. Že to prostě jiné řešení nemá. Čekat do konce září, jestli se náhodou vrchnost neumoudří a s ohledem na parlamentní volby náhodou kulturu na pár týdnů neuvolní, aby to pochopitelně ihned po volbách s odkazem na doporučení „odborných kapacit“ zase celé (v našem případě uprostřed turné) zavřeli? Na to čekat opravdu nebudeme!