Tak, a jsme všichni zase o rok starší, moudřejší, my zkornatělejší (občas je tento proces tak hlučný, že to člověka v nočním tichu budí ze spaní), a máme tu další výzvu v podobě až magického letopočtu 2010.

Na konci roku to svádí k ohlédnutí a bilancování. Ženský doma pláčou, že ten debil, co ho maj doma se nezměnil, a jak říkala matka (když si ho brali) ani nezmění… chlapi slavěj, jaký jsou pašáci, a jak to všem natřeli a natřou…

No a i my můžeme taky bilancovat… jakej to byl vlastně rok? Jakej? Popravdě řečeno nezbývá než s úlevou zkonstatovat že báječnej!

Už jen sám fakt, že jsme ho přečkali ve zdraví, je důvod k naprosté spokojenosti! Někdo se nad tím asi pousměje, a řekne si: bodejť by ne… celej rok dělali ho…, pak si jednou vrzli na Vypichu, zinkasovali pytel peněz, ve Státní opeře šlukli Českýho slavíka… bodejť by nadávali!

Ono to tak vypadá… Ne že by se Kabát (a to nejen v tomto roce) choval jako parta Stachanovců, ale jaro jsme strávili ve studiu s nahráváním muziky na nové CD, přípravy na Po čertech velkej koncert se táhnou už od roku 2008, v létě se zkoušelo, programovalo, atd… a po koncertě? Volno, dovolená? Kulový! Plynule se nastoupilo na postprodukci a výrobu všech těch nosičů, které vznikly jako záznam již zmíněného koncertu. Už jen fakt, že poslední nosič, kterým je Blu-ray disk, dorazil z výroby až 20.12. naznačuje, že první místo na Mistrovství světa jednonohejch v kopaní se do prdele jsme letos nezískali!

Ale o tom to není… byl to prostě vydařenej rok, a Vypich nám, a doufáme že i Vám, už prostě nikdo nevezme! Pro nás to byl splněnej klukovskej sen, kdy se člověk zhlíží v kapelách jako jsou Kiss, AC/DC, Slade a dalších, a chtěl by si jednou zahrát pro takové kvantum lidí na tak velkém stadionu, na tak velkém jevišti… Vypraví o tom kámošům ve školní družině, a oni se tváří, že to určitě dopadne, a přitom si říkaj: ten kluk by měl v parném létě nosit pokrývku hlavy!

Dost ale bylo melancholie… bez Vás by se to nestalo! Vám všem touto cestou děkujeme za ten spněnej klukovskej sen, a dá li Bůh a Milan Špalek (vrahožilský polobůh :-), tak Vám letos nadělíme nové CD a na podzim i turné po zimních stadionech…

Všem lidem přejeme hlavně zdraví, klídek v práci, špetku toho potřebného štěstí, a asi budeme potřebovat i rozumnou (jestli to vůbec jde 🙂 vládu, jinak to Českou republiku pošle do voleprdele na dlouhou dobu… a to by byl průser!