Je to až hrůzostrašně rychlé… Ani jsme se nenadáli, a další rok je prííč. Silvestr na krku, a Nový rok na dosah. Ta jistota, že to nejde zastavit je opravdu děsná. Opět to svádí bilancovat. Co jsme stihli, co jsme nestihli, co jsme odsunuli atd. My jsme si rok 2016 docela užili. V létě jsme vymetali „pro nás“ nové festivaly, kde jsme nikdy nehráli, a průběžně jsme od jara připravovali turné, které se nám povedlo nakonec dát dohromady. Nebýt toho, že nás „vycukali“ v Bratislavě, mohli být vstupenky v prodeji již v říjnu. Ale to už se stalo, a nelze to změnit.

Náladu jsme si zpravili na vyhlášení českého slavíka, kde jsme díky Vám obhájili prvenství z loňského roku. V té soutěži nejde o život, párkrát už jsme vyhráli, nicméně… pokaždé si člověk při slavnostním vyhlašování uvědomí, že je to vlastně fajn, když uspěje. Žádný mega vliv na kariéru to u žádného interpreta v podstatě nemá, ale potěší to…

Prostě to byl další pohodový rok, a jsme šťastní, že Vás naše hudba evidentně stále baví, a o to více to baví i nás. Takové ty kecy, že je fajn hrát v komorním prostředí pro malý počet vnímavých diváků je u rock&rollu tak nějak blbá póza, a nevěřte tomu. Jsou to kecy! Chce to plný barák, a pořádný vejprask. Jak se po každém koncertě vždy ptá Milan: Tak jak… tekla jim krev z uší? Netekla? Tak to asi stálo za hovno… vyměníme zvukaře.

Abyste si čekání na půlnoc mohli trochu zkrátit zábavou, tak jsme Vám šoupli na náš Kabát-tv (na You Tube) do sekce VIDEOKLIPY konečně kompletně všechny klipy, které Kabát natočil za dobu své existence. Část sdílíme s Warner Music (nástupce EMI), tak se nelekejte!

Příští rok se uvidíme na podzimním Turné, ale ještě před tím v červnu na Slovensku na festivale Legendy. Vzali jsme to úmyslně. Ne že by došli prachy, ale nechce se nám čekat do října bez hraní, a na Slovensku hrajeme jen v Blavě a Košicích. Tak se to tam prostorově vejde. Snažíme se zapracovat na všemožných prezentacích kapely ve světě internetu, a v tom novém roce hneme i s E-Shopem. Je to tam na prd, ale nám holt všechno trvá… Máme rádi svůj klid. Ale kdo ne?

A malé překvapení a dárek pro vás na nový rok: Kabát – Turné 2013 Big Band jak jinak než ve full HD!

Mějte se moc fajn! Komu se nedaří vše tak, jak by si přál, tak vězte, že může být líp! Komu se daří, a je spokojený, tak si to užívejte, a uvědomte si, že to není samozřejmost! Primárně je ale důležité si neklást kravské a nesplnitelné cíle. Ono mnohdy stačí docela málo, aby mohl být člověk spokojený. Být zdravý. Nebo třeba mít nejlepší fanoušky, jako máme my! Ale to není asi ten správný příklad… To je sakra velké štěstí!