Není to zrovna „žhavá novinka“, ale když už to máme na sociálních sítích, rozhodli jsme se, že to dáme i na náš oficiální web. Ne každý je fandou Facebooku, a plno lidí ho v podstatě cíleně ignoruje. 🙂

Každý rok redakce Víkend DNES hledá osobnosti a kolektivy lidí, kteří se v daném roce nějak nesmazatelně zapsali do historie té naší malé rodné hroudy. Pochopitelně, že je nereálné, zaznamenat všechny, a plno počinů a jednotlivců zcela jistě zůstane zapomenuto v anonymitě… Budiž jim provolána sláva, i když je třeba nikdy v životě neuvidíme na stránkách novin a časopisů, a asi se ani nedozvíme o jejich existenci a jejich činech!

Pro Kabát je to velká pocta, a moc nás to nejen potěšilo, ale hlavně překvapilo. Koncert na Vypichu byl bez pochyby na naše poměry opravdu velký, ale že by nás to posunulo až k nominaci na takové uznání, nás opravdu nenapadlo. Nebýt Vás všech, kteří jste na tento koncert dorazili, zcela jistě by nebyla ani tato nominace, ani tento článek. Moc Vám děkujeme, a dopracovat se „společenskou nadstavbou“, kterou hudba bez pochyby je, do tak vybrané společnosti opravdu potěší.

Už jen ten fakt, že to někoho vůbec napadlo, a Kabát nominoval do této vybrané společnosti, je pro nás vítězství, a zavazuje nás to nepolevit, a dál sebe i Vás bavit hudbou, kterou tvoříme. Rozhodně Vás touto cestou nevyzíváme, abyste posílali své hlasy, protože my už jsme vyhráli sami nad sebou samotnou nominací. Jsou tam obdivuhodné nominace osobností, které zachraňují lidské životy, šíří slávu té naší malé republiky v zahraničí, a těm tento titul bude jistě slušet, a zaslouží si ho.

Foto: Herbert Slavík zdroj: iDnes.cz

A kdo byl vlastně nominován na Osobnost roku 2014:

plastický chirurg Bohdan Pomahač, policejní vyjednávač Petr Gruber, teolog Tomáš Halík, výtvarnice Míla Fürstová, neurofyziolog Karel Ježek, architekt Josef Pleskot, voják Jaroslav Mevald, generál Petr Pavel, mistryně světa ve výrobě marmelád Blanka Milfaitová, hudební skupina Kabát, režisér Jiří Strach, divadelník a herec Rostislav Novák, vinař Miroslav Volařík, tenistka Petra Kvitová, horolezec Radek Jaroš, letošní nositelka ceny Paměť národa Dana Vargová, učitelka Martina Zbytková, student Daniel Štipl a školáci Martin Florián a Jan Záviška, kteří se pokoušeli zachránit život muži s infarktem.