V Praze v těchto dnech již probíhá zkušební stavba celé scény na Open Air Turné 2015. Začali jsme již minulý týden, a každý den se posouváme dál. Měří se, nastavuje se, zkouší se… prostě se dělá vše, aby již první koncert v Karlových Varech byl 100% připraven, a ne, že se to tam bude testovat.

V Praze v těchto dnech již probíhá zkušební stavba celé scény na Open Air Turné 2015. Začali jsme již minulý týden, a každý den se posouváme dál. Měří se, nastavuje se, zkouší se… prostě se dělá vše, aby již první koncert v Karlových Varech byl 100% připraven, a ne, že se to tam bude testovat.

Kabát předchází pověst precizně připravených koncertů, a ne jinak tomu bude i letos. Je nám tak nějak žinantní si honit triko, kolik toho povezeme, jak to bude ohromné, že ještě nikdy nic tak ohromného nebylo použito, atd… popř. že je to poslední turné (ideálně inzerované třeba jako „poslední turné – volume 2“)… prostě to, co se člověk může dočíst na internetu a v různých, s interpretem spřátelených, tiskovinách popř. na serverech a portálech. Jak je vše opět dopředu vyprodané, a podobné bláboly… Popravdě řečeno: Přátelé, …my to prostě nevyprodáme. Ono to v tomto případě asi fakt nejde… tak nám to odpusťte.

Nicméně, tedy dobrá… pár faktů…

To zvěrstvo (myšleno scéna) bude mít 74m na šířku, je to 22m hluboké, a cca 14m vysoké. Převážíme dvakrát základní nosnou konstrukci, což je cca 90t materiálu jedna sestava, a v důsledku je to 180t lešení a jeviště. Má to speciální průsvitnou střechu. Samotná plocha jeviště má cca 750m2. Světelný design obsahuje cca 300ks inteligentních světel, která minimálně mění barvy, a dalších cca 216 konvenčních světel. Na scéně bude umístěno necelých 400m2 LED stěn, a čtyři Full HD kamery s nadstandardní optikou a Full HD odbavení k těmto kamerám. Celkový obraz je v podstatě 2 x formát 4k (což je fakt dost). Zvuková aparatura má cca 350kW výkonu v zesilovačích, a je to v základu sestava ze systému K2, SB28 a K1 SUB, od jedné z nejlepších firem na světě – L-Acoustics. Tento systém jsme používali v ČR premiérově na Vypichu. Jede s námi cca 70ti členný tým + dvě party lešenářů. Převážet to bude celkem 28 kamionů. Prostě „plechová kavalerie“ jak má být…

Mějte krásný prodloužený víkend, užijte si hokej, a brzy „na čtenou“.