Přátelé drazí, co vám všem popřát? Hodně zdraví a špetku toho potřebného štěstí? Ano… přáli jsme si to a přejeme už léta, ale nikdy se u toho člověk moc nezamýšlel. Současná doba nám ukázala, jak je to potřeba. Už v podstatě dva roky sledujeme něco, co jsme si asi nikdo nedovedli představit. Když to celé na jaře 2020 vypuklo, říkali jsme si, že se to „vyblbne“ do konce května a vše bude jako dřív.

A ono kulový! Plácá se v tom celý svět. Politici, odborníci, všelijací hochštapleři, novodobí mesiáši se předhání v predikcích, co bude dál, co zakázat, co povolit, kdy to skončí … Faktem je, že je to tu mezi námi a my se s tím budeme muset naučit žít. Zatím nás to všechny velmi překvapilo.

Všichni chceme zpátky své životy, které jsme žili do jara 2020. U nás v kultuře je to fakt nepředstavitelný mazec a zatím marně vyhlížíme světlo na konci tunelu. Pomalu každý měsíc se mění podmínky, za jakých se mohou konat kulturní akce. Je to ubíjející, ale nás drží nad vodou vaše neutuchající přízeň.

Na jaře jsme se rozhodli, že nebudeme čekat na další podzimní uzávěru nebo omezení, kdy minimálně během turné dojde k omezení počtu diváků a my ho nedojedeme. Tak jsme se racionálně rozhodli, že již jednou odložené turné 2020 posuneme do snad už bezpečného termínu podzimu 2022 a vyrazíme na Letní Cirkusové Turné 2021. Vyvíjelo-li by se vše podle plánů z roku 2019, asi by na takový projekt jen tak nedošlo. Byl to risk minimálně ze dvou důvodů.

Pochopí naši fanoušci, že jsme Turné 2020 opět přeložili, a budou mít pochopení a chuť v létě dorazit? A právě tady jsme zjistili, jak skvělé publikum máme. Nejen, že jste de facto celé turné naplnili na plnou kapacitu, ale po téměř dvou letech nehraní jste nás neskutečně psychicky nakopli. A nejen nás…

Kolem kapely jsou léta stejní lidé, kteří tyto koncerty připravují, staví, odbavují a i ti si téměř dva roky neškrtli. I pro ně to mělo neskutečný náboj a dalo jim to důvod neodcházet do jiného segmentu, ale zůstat a být trpěliví. Trpěliví a těšit se na návrat do normálu, kdy budeme moci zase bez obav pořádat koncerty, a bude pro koho.

Zkrátka a jednoduše máme nejen skvělé, ale hlavně chápavé a loajální publikum a fanoušky. No a my vám slibujeme, že budeme dělat vše, abychom se spolu mohli nadále báječně bavit a užívat si vše jako v předchozích letech. Máme k vydání připravenou desku, ale chceme to načasovat tak, aby vyšla s rozumným předstihem před chystaným turné. Tak, aby byla stále ještě aktuální, ale už jste to mohli mít relativně „naposlouchané“. Aktuálně věříme, že turné na podzim nejen odjedeme, ale že si to tam spolu sakra užijeme. Moc se na vás těšíme a…

… mějte se rádi, respektujte se navzájem a žijte v pohodě!