Pod tímto titulem je dnes vyjádření na všech oficiálních „komunikačních kanálech“ projektu Summer Arena 2020. V tomto oficiálním prohlášení najdete vše podstatné. Není důvod nad tím dále spekulovat. Všichni, jichž se to týká, jsme do tohoto projektu šli s vědomím, že tomu věříme, a že to chceme realizovat. Je naprosto nepodstatné, kdo prodal či neprodal více či méně vstupenek! Byl to v důsledku náš společný projekt, a ten si v této neutěšené době bohužel nenašel dostatečné množství přízně u fanoušků předmětných interpretů a projektů.

Požádali jsme obě ticketingové společnosti, které prodávaly vstupenky na naše koncerty v rámci tohoto projektu, aby nám uchovaly veškeré personální informace. Tj. kdo a kolik vstupenek zakoupil, včetně kontaktních údajů. My Vám všem dotčeným tady a teď touto cestou děkujeme za přízeň a odvahu si i v této nelehké době zakoupit vstupenky na náš koncert, nicméně… zatím sice nevíme jak, ale všem Vám se rozhodně budeme nějakou formou revanšovat! Nechte nás teď prosíme v klidu „přežvejkat“ tuto dalo by se říci již druhou aktuální nepřízeň osudu a my s něčím přijdeme.

Co to přesně bude, teď hned opravdu nevíme, ale ono to vykrystalizuje s následující dobou. Žehrat na nepřízeň osudu je opravdu jen v nadneseném slova smyslu. Tímto termínem se dá označit úmrtí někoho blízkého, nevyléčitelná nemoc, zkrátka něco, co nemá řešení. My všichni přece víme, že společně tuto „debilní“ dobu přečkáme a vrátíme se, byť možná pozvolně, ke svým životům tak, jak vypadaly před březnem tohoto roku.

Kapela se teď soustředí na dokončení nového CD. To je teď jasná priorita! Budeme dělat vše pro to, abychom Vás co nejdříve něčím potěšili, a abychom se co nejdříve začali zase společně bavit tak, jak tomu bylo posledních až neuvěřitelných 30.let!

Oficiální prohlášení Summer Arena 2020:

Je nám to neskonale líto, jsme z toho frustrovaní, ale jiné východisko aktuálně bohužel není. Dnes ráno jsme přestali prodávat vstupenky na projekt Summer Arena 2020.

Tento projekt byl postavený tak, že se vždy na jednom místě vybuduje prostorově, technicky a aktuálně i hygienicky velkoryse pojatá aréna (8 500 m²). Aby se Arena dala provozovat, muselo se v každém místě uspořádat více koncertů, aby se náklady na její postavení, provoz a zbourání vč. veškerých doprav rozložily rovnoměrně do těchto koncertů. V opačném případě by vstupenky na každý jeden koncert stály násobky běžného vstupného. Krom těchto nákladů je tady totiž ještě jeden velmi nepříznivý aspekt, a to je aktuální limit počtu diváků. Sečte-li se toto vše dohromady, a neprodá se dostatečný počet vstupenek na každý jeden koncert, nelze tento projekt realizovat. A to nastalo…

Nápad na projekt Summer Arena přišel v době, kdy se každý týden situace vyvíjela velmi příznivě, a po týdnech se uvolňovala opatření, a s tím i počty osob, které se mohou sejít na jednom místě.

Převládal i pocit, že po několika měsících karantény bude chuť zajít nejen s kamarády na pivo, ale že se v létě budou lidé chtít bavit na koncertech. Nejen že byly zrušeny v podstatě všechny festivaly v jejich původním formátu, ale zrušily se i všechny koncerty zahraničních hvězd, na kterých se část spolupořadatelů Summer Areny měli podílet.

Aktuální situace bohužel není naprosto nakloněna nejen tomuto projektu, ale i jiným podobným aktivitám. Evidentně není chuť chodit na větší koncerty. Odmyslíme-li si přeložené akce, není situace nikterak příznivá. Společenská nálada je aktuálně evidentně tak špatná, že lidé nechtějí hromadně chodit na kulturu a sport. Dávají důraz na přirozený pocit bezpečí. Míří do přírody, a nechtějí se shlukovat ve městech na koncertech. Nezbývá než se s touto situací smířit, a brát jí aktuálně jako holý a v dohledné době i možná těžce měnící fakt.

Tak, jak jsme předeslali, aniž bychom si mysleli, že dojde k tomuto nechtěnému kroku, budou se počínaje dnešním dnem vracet platby za nákup vstupenek na tento projekt. Ticketingové společnosti Vás budou sami od dnešního dne kontaktovat, a budou Vám zasílat zpět platby za nákup vstupenek. Jestli k tomuto kontaktování nedojde, obraťte se prosím na zákaznická centra ticketingových společností, u kterých jste vstupenky zakoupily.

Teď by měl asi zaznít nějaký glosující závěrečný komentář ze strany organizátorů…

Prali jsme se s tím, věřili jsme tomu, investovali jsme nemálo prostředků do reklamy, několik týdnů jsme každý den včetně víkendů do noci řešili web stránky, facebook, propagaci, smlouvy na areály, výkresy, technickou dokumentaci, domlouvali podmínky s interprety, … a výsledek je „nic“. Nic? Byli jsme naivní? Myslíme si že ne! Alespoň jsme to zkusili. Nechtělo se nám nečině sedět doma a nadávat na situaci, kterou přinesla aktuální celosvětová zdravotní a ve svém důsledku i ekonomická situace.

 Několik týdnů jsme dělali to, co umíme, a to co máme rádi. Dali jsme dohromady dle nás skvělou sestavu interpretů, a ty do toho šli naplno. Nikdo nespekuloval! Všichni chtěli hrát! Všichni chtěli bavit sebe i své fanoušky! Ruku v ruce s těmito myšlenkami se podařilo v nestandardně rychlém časovém úseku domluvit i partnery projektu, kteří nejen že tomuto projektu také věřili, ale udělali vše pro to, aby se tento projekt podařil. Všem patří velký dík, a všichni na sebe mohou být pyšní!

A co bude dál s tímto projektem? Myslíme si, že rozhodně nezanikne, a že se s ním všichni v budoucnu rozhodně ještě setkáme. Myšlenka je to dobrá, a my se nenecháme otrávit aktuální situací. Na druhou stranu, kdyby tato aktuální situace nenastala, asi by nás to nevyprovokovalo k realizaci tohoto projektu. A abychom nekončili depresivně a negativně… Nejedná se o konec světa, a v nadneseném slova smyslu se v souvislostech s posledním odstavcem dá vlastně konstatovat, že „vše špatné je i k něčemu dobré“.

Mějte se dobře, buďte zdraví, a buďte na sebe hodní.