Tak… a první koncert máme za sebou. Strávili jsme několik měsíců přípravou, výrobou scény, programováním světel, počítáním statiky, návrhem „sound designu“ (návrh rozmístění zvukových beden a jejich nastavení – každý stadion je originál !!), výběrem a zkouškami pyrotechnických efektů, … Kapela denně zkoušela, pilovala každý detail, sžívala se s „in-ear“ monitorovým systémem (sluchátka), což je po letech hraní s klasickými monitory „peklo“, a byl to asi nejproblematičtější bod prvního koncertu v Břeclavi…, ale chybami se člověk učí, a v Uherském Hradišti by to už mělo být vše na 100%. Tím nechceme tvrdit, že to byl nedotažený koncert, ale pro nás to byla taková „předpremiéra“, kde jsme vše konečně viděli pohromadě (což z mnoha důvodů nebylo předem možné). Další koncerty se od tohoto prvního v podstatě lišit nebudou.

Jediné s čím obrazotvorně bojujeme, a bohužel nemůžeme vyhrát, jsou kapacity stadionů! Každý stadion má s ohledem na bezpečnost provozu schválenou kapacitu (dle nouzových, potažmo únikových cest). Bude tedy docházet (jako v Břeclavi) k jevu, že lístky se nebudou již dát zakoupit, a vizuálně bude na ploše ještě místo! Např. v Č.Budějovicích je kapacita plochy na stání 1200 osob, což asi bude vypadat „strašidelně“, ale my s tím nic nenaděláme. Strašně nás to štve, atmosféře koncertu to nepřidá, ale… Prostě bohužel…

Těšíme se s Vámi někde na Turné na viděnou a děkujeme všem, kteří dorazili na první koncert! Omlouváme se všem v Břeclavi za čekání před halou, ale řešili jsme ještě nějaké technické detaily, abychom Vám naservírovali to nej, co jsme jen mohli v této ne úplně moderní hale s šílenou akustikou nabídnout! Děkujeme skvělému personálu hotelu, který se o nás čtyři dny staral, a mnoha dalším, kteří se na přípravě tohoto koncertu a Turné 2011 podíleli, a budou podílet!

Pro ty, kteří ještě váhají, nebo se na koncert nedostanou, nebo se nehodlají nikde tlačit v davu a nedorazí, jsme v Břeclavi natočili „ochutnávku“ v podobě videoklipu na pecku z posledního CD Banditi di Praga Don Pedro von Poltergeist.

Kdo na to má chuť a čas, komu nemonitoruje vedení internet a činnost, kdo je doma a nedávaj nic v bedně, kdo má pauzu mezi třetinami Play Off, atd… tak… voalááá…