Turné 2013 je již téměř minulostí… Skončila „halová“ část turné, a již nás čekají jen „domácí“ Teplice! Děkujeme Všem, kteří si našli čas, chuť a dorazili. U skalních vyvolalo toto turné plno diskuzí… trumpety ne! Trumpety ano! Bylo to zajímavé… nevím, co si o tom mám myslet… atd. Důvod, proč jsme toto turné, a celý tento projekt připravili, byl jednoduchý… Za celou existenci Kabátu se skoro na všech nosičích objevili písně, které byli minimálně z části obohacené o dechy. Hrát tyto věci naživo bez dechů nebylo úplně to nejlepší řešení, a ignorovat je, nám přišlo škoda. Zároveň jsme si chtěli odpočinout od „zavedeného“ play listu, a „klasického kabátovského“ pojetí scény. Nechceme nudit ani Vás ani sebe. Tato jednorázová změna konkrétně nás potěšila, a splnilo to naše očekávání. Turné bylo velmi náročné na logistiku, prostory, atd. Jsme rádi, že to vše proběhlo v klidu, a ještě jednou děkujeme všem, kteří dorazili, a mnoha lidem, kteří se na tomto úspěšném projektu ať již přímo, či nepřímo podíleli!

Agrofert – p. Andrej Babiš. Díky jeho chuti a „odvaze“ podpořit tento projekt, vypadalo Turné 2013 tak „pompézně“, a hlavně zůstala cena vstupného na úrovni roku 2011, byť reálná cena vstupenek by byla podstatně vyšší! Moc děkujeme!

Unimont, Radegast, radio Beat, rádia Kiss, JCDecaux, CZECH Outdoor, týdeník 5+2… i Vám samozřejmě patří náš dík!

Martin Kumžák (autor aranží), muzikanti, technici, bedňáci, dopravci, … všechny nelze vyjmenovat, a na všechny si možná ani nevzpomeneme, takže… DÍKY VŠEM!

Teď se soustředíme na Teplice, a na těch pár festivalů, kde se v létě objevíme, a pak…? To si necháme na příště. Chystáme již věci na rok 2014, a chceme vás i sebe bavit, tak se nechte překvapit. Bude nové CD? Budou nějaké koncerty? Slovy Klasika: Kdo ví jestli… 🙂

Foto: F.Ortmann