Ano… není to sice žádný „hot news“, ale máme za sebou již tři koncerty „počertech velkýho turné“, k našemu výročí třiceti let v jedné sestavě. Konec konců, na našem Facebooku je informací požehnaně, takže toto je spíše formální shrnutí aktuálních informací, a info pro zapřisáhlé odpůrce sociálních sítí.😊

Chválit diváky v Brně, Bratislavě a Ostravě se přímo nabízí. Jednoznačně to byly skvělé koncerty s neopakovatelnou atmosférou. Moc Vám za to děkujeme.

Brno je tradičně plné fanoušků Kabátu, a ne jinak tomu bylo i letos. Nám sice fatálně zkomplikovala situaci fotbalová baráž, ale museli jsme se s tím vyrovnat. Takže hned na úvod mínus tři dny. Technika v podstatě jen přežívala, a někteří jedinci nespali tři dny… smekáme klobouk, a jsme hrdí, že můžeme s takovým týmem lidí spolupracovat. Jsou to opravdoví borci!

Když jsme začali po konci léta plánovat koncert v Bratislavě na novém fotbalovém stadioně na Těhelném poli (kde se mimo jiné hráli legendární zápasy Slovanu Bratislava), nenapadlo by nás, že to může tak úžasně vyjít! Prodalo se přes 25.000 vstupenek v podstatě za dva měsíce, a to nás příjemně překvapilo. Bratislavě jsme se historicky v podstatě tak nějak vyhýbali, až do roku 2017. Tehdy jsme tam odehráli halové turné, a hokejový stadion O.Nepelu byl dopředu vyprodán. Teď jsme si to s vedením Slovanu riskli ve velkém, a zaplať pán bůh to dopadlo dobře! Díky všem, včetně všech ochotných a nadšených lidí ze stadionu, a díky za odvahu a přízeň majitelů tohoto krásného stadionu.

Ostrava nemá aktuálně jiné řešení pro velký koncert pod širým nebem, a tak jsme se vrhli do Dolních Vítkovic. Rozhrnout diváky po ploše nám přišlo oproti ostatním koncertům nefér, a tak jsme za cenu vysokých nákladů vybudovali tribuny, které celému koncertu dali v podstatě „stadionový“ ráz. Prostě se ta energie nerozpustila v nekonečnu areálu, ale koncentrovala se na našem improvizovaném stadionu. Je fakt, že rocková muzika, s kulisami vysokých pecí, a celého toho industriálu Dolních Vítkovic, má něco do sebe. Je to prostě čoud…

Takže kamarádi, přátelé…, my už drtíme stavbu v Teplicích, a fakt se těšíme. Aniž bychom to nějak zdůrazňovali, jsme tam prostě původem doma. I když se tak díky Vám cítíme skoro všude, kam přijedeme! A jako pozvánka je pár fotografií, které zaznamenali: M. Litovová, p. Hudak, A. Horsinky.