Přátelé… chtěli bychom vám touto cestou poděkovat. V první řadě za trpělivost, že jste to během těch odkladů způsobených asi pro všechny nepředvídatelnou pandemií nezabalili. Že jste nejen vstupenky nevraceli, nebo nezahodili, ale ještě jste si zakoupili další. Tomu se nadneseně říká loajalita, ale asi více sedí termín věrnost. Ta se v dnešní době cení.

Celospolečenská nálada je zjevně „nedobrá“ a na každém kroku jsou cítit obavy a stres. Rozebírat tady důvody by bylo nošení dříví do lesa. Jsou toho dennodenně plná média a internet. O to více jsme se snažili nejen vám, ale i sami sobě tuto zvláštní dobu zpříjemnit a hodit na pár hodin problémy za hlavu. Snad se nám to společně podařilo. My ten pocit máme. Dali jste nám ho vy tím, jak jste na koncertech reagovali a kolik vás dorazilo. Bude to znít jako klišé, ale opravdu si toho vážíme.

Nelze jinak než zhodnotit celé turné za nás jako úspěšné a doufáme, že jste z toho měli stejný pocit i vy. Bylo to opravdu fyzicky a logisticky velmi náročné. Byť jsme v režimu tři koncerty týdně jeli např. turné 2017, zaskočilo nás to 😊. Nebyl čas na chyby a odpočívat taky nebylo kdy. Jeden den autogramiáda, druhý den koncert. Třetí den nové město, autogramiáda a další den koncert… a tak pořád dokola. Dnes to s odstupem vidíme jako velmi vydařené turné, ale byly chvíle, kdy jsme toho měli všichni fakt dost. Technici v podstatě měli jeden volný den v týdnu a jinak vlastně nepřetržitě stavěli a rovnou balili… a tradááá do dalšího města. Fotky z Turné, které jsou na této stránce, vytvořil Dan „Camera“ a my mu za to děkujeme!

Koneckonců jako bonus vyzněly i výsledky ankety Český slavík 2022, kde se Kabát dokázal vrátit na první příčku. Anketa je ryze laická a jde o hlasy veřejnosti. Má za cíl určit oblíbenost interpretů u veřejnosti. Otázkou je, kdo je ochoten hlasovat, jaký význam má v dnešní době… co ztratila odchodem Karla Gotta, který byl možná jedním z důvodů, proč to s jistou dávkou nadhledu dávalo smysl. Noví provozovatelé této ankety se rozhodli v této činnosti pokračovat, a až budoucnost ukáže, jestli to dává smysl a je to k něčemu. Hlubší význam bychom v tom nehledali a řešit smysluplnost této ankety nám nenáleží. Za nás můžeme jen opakovaně poděkovat všem, kteří se ankety aktivně zúčastnili a poslali nám své hlasy.

V sekci KONCERTY již teď naleznete termíny na místa, kde se můžeme příští rok potkat. Rok 2023 bude pro nás festivalovým rokem a své koncerty žádné nechystáme. Docela se na to těšíme. Vzpomínky na Cirkusy, které jsme také jeli v létě, kdy svítí sluníčko a je teplo, nikdo nemrzne a mezi jednotlivými vystoupeními je týden volno. Prostě pohoda… Hned z kraje června je tam pro nás zajímavá událost, kdy se na jednom pódiu potkáme s rockovými legendami osmdesátek, ve kterých jsme konec konců i my započali svou kariéru. Jde o festival Prague Rocks a kapely Mötley Crüe a Def Leppard. Byla nám nabídnuta pozice rovnocenného partnera a to potěší. Tak doufáme, že si to tam užijeme a možná se tam s Vámi, kterým to přijde zajímavé, a ona to je zajímavá sestava, potkáme.

Ještě jednou za vše moc děkujeme a budeme se v příštím roce těšit na viděnou a na slyšenou!