V těchto dnech se intenzivně pracuje na video post produkci obrazového záznamu a na mixu zvuku „Po čertech velkého koncertu“ Kabátu, který se konal 12.září v Praze na Vypichu!

Zajímavostí tohoto natáčení byl fakt, že se celý koncert natočil obrazově ve Full HD 1920x1080bodů. Musíme sami s uspokojením konstatovat, že obrázky v tomto „vysokém“ rozlišení se jen těžko srovnávají s klasickým DVD. budou se vyrábět oba obrazové formáty, jak DVD tak Blu-ray, ale až budoucnost ukáže, jestli tento nový formát, který je „na začátku“ dokáže nahradit původní DVD nosiče. Zatím se tyto dva nosiče špatně srovnávají, hlavně s ohledem na náklady za pořízení záznamu, a následnou post produkci. Jde o násobky! A to nemluvíme o samotné ceně nosiče. Jediné, co se z této technologie začíná blížit „rozumným“ cenám, jsou ceny přehrávačů Blu-ray disků!

S ohledem na kvalitu záznamu, a neuvěřitelné náklady jsme se rozhodli, že si tento koncert budete moci připomenout hned na několika typech nosičů. Asi nejmasovější zájem lze očekávat u 2DVD a 2CD. Audio záznam z koncertu jsme naposledy vydali jako polovinu výběru Suma Sumárum. Ne každý holt touží po tom mít doma obrázky, ale třeba si to chce užít při cestování autem, atd. V audiu nás ještě docela nadchnul návrat klasických vinylů, na kterých jsme doslovně „vyrostli“ (kromě kazet), a tak máme i pro fajnšmekry připraveno 2LP! Je to spíše rarita, a tomu odpovídá i celkový náklad 350ks, z nichž každý jeden ks má své identifikační číslo! No a cestu do budoucna jsme již naznačili, a tou je již zmiňovaný Blu-ray disk! Aby jsme naplnili i očekávání skalních fandů, kteří si v minulosti zakoupili Limitované edice, i pro ně máme připravené „pokračování“, a to dokonce ve dvou verzích. Jedna má již klasické „obsazení“, skládající se z 2DVD, knihy s fotkami a navíc 2CD, a druhá, bohužel logicky dražší verze obsahuje 2DVD, knihu s fotkami, 2CD a Blu-ray Disk! Aby to bylo přehlednější, tak Vám to ještě názorně rozepíšeme na závěr tohoto článku! Pozitivní je skutečnost, že jsme se po shlédnutí celého záznamu domluvili, že se koncert nebude sestříhávat do kratší verze, a z toho vyplynulo, že je to z kapacitních důvodů rozloženo (krom Blu-ray disku, který má opravdu velkou kapacitu) na dva nosiče. Aby jsme z vás netahali zbytečně peníze navíc, a zároveň jako poděkování za Vaši přízeň, se všechny tyto dvou nosiče budou prodávat za běžnou cenu jednoho! Doufáme, že Vás to potěší! Brzy Vám zde na webu dáme „ochutnat“ z těchto chystaných záznamů, tak kdo má zájem, měl by to tu občas okouknout! Mějte se príma, a brzy se tu zase potkáme.

Chystané nosiče „Po čertech velkej koncert“ :
(ke koupi by měli být v již v průběhu listopadu)

2LP                              pouze 350ks
2CD
2DVD
Limitovaná edice 1     2CD, 2DVD, kniha – pouze 1000ks
Limitovaná edice 2     2CD, 2DVD, Blu-ray Disk, kniha – pouze 200ks